MINUTA E FUNDIT/ Aksident me vdekje në aksin Shkodër- Koplik…

Aksident me vdekje në aksin rrugor Shkoder- Koplik, në afërsi të fshatit Shtoj. Sipas informacioneve të para nga vendngjarja, flitet për një këmbësor, i moshuar që ka mbetur i vdekur…

DETAJE/ Gjyqtari Dritan Hallunaj ishte në Shkodër tek prindërit e tij bashkë me vajzën 11- vjeç…

Gjyqtari i Krimeve të Rënda, Dritan Hallunaj, i cili kaloi një ditë më parë me sukses provën e vështirë të vettingut u përball sot me një lajm tejet të trishtë.…

Humbet jetën duke u ngjitur në katin e pestë të një pallati 76- vjeçari nga Shkodra

(foto ilustruese) Një shtetas 76- vjeçar nga Shkodra, ka humbur jetën duke u ngjitur në katin e pestë të një pallati. Sipas policisë së Shkodrës, ngjarja ka ndodhur në lagjen…

Rrëzohen nga motori, i ri gjen vdekjen e menjëhershme- shoqëruesja e tij dërgohet në spital

Më datë 02.08.2018, rreth orës 12:31, në fshatin Spille, mjeti tip motorr, me drejtues shtetasin Donald Agolli, rreth 20- vjeç dhe pasagjere shtetasen, V. I., ka dalë nga rruga dhe…

E RËNDË/ Bie nga pallati bashkëshortja e gjyqtarit shkodran Dritan Hallunaj, vetëflijim apo fatkeqësi…

Lajm i rëndë për familjen e gjyqtarit shkodran Dritan Hallunaj. Sipas informacioneve paraprake, Enkelejda Hallunaj, 37- vjeç, bashkëshortja e tj është hedhur nga pallati ku banonte. Nuk është e qartë…

Makina del nga rruga, vdes 60- vjeçari- dërgohet me urgjencë në Tiranë me helikopter i plagosuri 20- vjeçar…

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Qafë-Bualli –Krastë. Makina me të cilën udhëtonin dy persona ka dalë nga rruga, dhe është aksidentuar. Për pasojë…

E RËNDË/ Vjen nga Italia për të pushuar në Shqipëri, bie nga shkallët dhe vdes 70- vjeçari…

Pushimet e një familje nga Durrësi nuk kanë shkuar aspak ashtu siç pritej. Një 70 vjeçar u kthye nga Italia për të pushuar në shtëpinë e vajzës në Durrës, por…

Përplas për vdekje 75- vjeçarin dhe largohet nga vendngjarja, i moshuari vdes në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Fierit. Agur Dalipaj pak mituta më parë është përplasur nga një automjet ende i pa identifikuar në aksin Levan-Tepelenë. Ngjarja e…

MISTERI/ Ish- polici dhe vrasësi kanë dialoguar, ishte njohje apo “sebep” për ta ndalur para ekzekutimit Bercanën?!

Kamerat e sigurisë kanë zbardhur të tjera detaje për krimin e rëndë të ndodhur në Shkodër, ku u ekzekutua me armë zjarri çifti Boran Bërcana dhe Silvana Ndoci. Sipas burimeve…

TRAGJIKE/ 4- vjeçarit i japin të hajë një kumbull, ndjehet keq- e dergojnë në spital ku humbet jetën…

Nje tjeter ngjarje tragjike eshte shenuar nje dite me pare ne nje familje ne Korce, ku nje femije rruges per ne spital ka nderruar jete per shkak se eshte mbytur…

DETAJE TË REJA/ Vrasja e ish- policit dhe bashkëjetueses në Shkodër, Bercana ka njohur e përshendetur vrasësin

Vetëm pak ditë pas deklaratës së drejtorit të policisë vendore të Shkodrës Vehbi Bushati lidhur me vrasjen e ish-policit Boran Bërcana dhe bashkëjetueses së tij Silvana Ndoci disa detaje të…

E RËNDË/ Plazhet marrin një tjetër viktimë për këtë sezon, 65- vjeçari humbet ndjenjat në det dhe vdes në spital

Një shtetas 65- vjeçar ka humbur jetën në spital, pasi më herët kishte humbur ndjenjat në det, në Shengjin. Lajmi bëhet i ditur nga policia, e cila njofton se ka…