VIDEO – Kupa mbërrin në Romë, skuadra italiane pritje entuziaste nga tifozët, sot ditë e gjatë festimesh për “Euro 2020”

Roberto Mancini dhe Chielini ishin të parët që dolën zbritën shkallët e avionit me trofeun në duar. Me qindra tifozë i bën një pritje të ngrohtë ekipit duke e shoqëruar…

Kupa shkon në Romë, Anglia duhet të presë sërish, Italia kampione e Europës, i falet Donnarumma-s në portë

Italia është fituese edicionit të 16-të të Kampionatit Evropian. Finalja e Wembley është vendosur nga penalltitë, teksa koha e rregullt dhe shtesa përfundoi në barazim 1-1. Ndeshja nisi me gol.…

VIDEO – Nuk ka fitues në 90 minuta, “Euro 2020” përcakton fituesin me kohë shtesë, ndoshta edhe penallti

90 minutat dhe 10 minuta shtesa (4 në të parën dhe 6 në të dytën) nuk mjaftojnë për të njohur fituesin e “Euro 2020”. Italia dhe Anglia kanë shënuar nga…

VIDEO – Danimarka ose “hirushja” e Euro 2020, dorëzohet në kohë shtesë para Anglisë së “3 luanëve”…

Danimarka “i hap krahun” Anglisë e cila do të gjejë Itaklinë në finalen e madhe të Euro 2020. “Hirushja” e Euro 2020, ka rezistuar 97 minuta të kohës së rregullt…

VIDEO – Nuk mjaftojnë 90 minuta, finalisti i dytë i Euro 2020 do të përcaktohet nga koha shtesë, ndoshta edhe…

Nuk ka akoma fitues në gjysmëfinalen e dytë të Euro 2020. Nuk mjaftojnë 90 minuta për të njohur skuadrën që do ketë përballë Italia finaliste. Danimarka dhe Anglia e kanë…

VIDEO – “Ruleta ruse” e penalltive përcakton finalistin e parë të Euro 2020, Italia pret fituesin e Angli- Danimarkë…

Spektakël dhe emocione mes Italisë dhe Spanjës, por që në fund të 90 minutave mbyllet në barazim 1-1. Për pasojë ndeshja shkon në shtesë. As shtesa nuk ndryshon rezultatin dhe…

VIDEO – Anglia e kthen në “stervitore” ndeshjen me Ukrainën, “tre luanët” mposhtin me lehtësi “shqiponjën” ukrainase

Quajeni Evropianin e rekordeve. Jo se Anglia fitoi 4-0 ndaj Ukrainës dhe kaloi në gjysmëfinale, por sepse të paktën 3 rekorde u vendosën në ndeshjen e luajtur në Romë. “Tre…

VIDEO – Danimarka vazhdon marshimin në Euro 2020, i reziston Çekisë që largohet me kokën lart…

Danimarka është gjysmëfinalistja e tretë e Euro 2020. Danezët fituan 2-1 ndaj Republikës Çeke në Baku të Azerbajxhanit dhe shkojnë në fazën tjetër, teksa do të përballen me fituesin e…

VIDEO – Pas Zvicrës largohet edhe Belgjika, Italia është skuadra e dytë gjysmëfinaliste pas Spanjës…

Italia është gjysmëfinalistja e dytë e Euro 2020, teksa do të ndeshet me Spanjën. Azzurët mposhtën 2-1 Belgjikën në Allianz Arena, në një sfidë tepër të luftuar. Ndeshja ishte e…

VIDEO – Vetëm “ruleta ruse” e penalltive nxjerr Zvicrën jashtë Europianit , Spanja i “falet” portierit të saj…

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e Euro 2020. Iberikë vuajtën shumë, por me penallti shkojnë më tej dhe tani duan të fitojnë trofeun. E pafat Zvicra, që e edhe me…

FOTOLAJM – “Shihemi në plazh”, trajneri italian i Hungarisë tallet me “grupin e vdekjes” ku u eliminuan të gjithë…

Marko Rosi, trajneri i Hungarisë, ka qenë një nga personazhet e këtij Europiani në fazën në grupe. Tekniku italian, emër jo edhe aq i njohur për publikun, bëri shumë mirë…

VIDEO – Gol në “frymën e fundit”, Ukraina e Shevçenkos mund Suedinë dhe vazhdon ëndrrën në Euro 2020

Një tjetër ndeshja dramatike në Euro 2020, e cila vendoset në kohën shtesë, e katërta e fazës 1/8 finale. Ukraina fitoi 2-1 ndaj Suedisë, me një gol të ardhur në…