ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

NDODH EDHE KËSHTU/ Shkoi me pushime në Iran duke marrë me vete celularin zyrtar, jep dorëheqje ministri…

Jep dorëheqjen ministri norvegjez i Peshkimit Per Sandberg. Ky veprim i tij erdhi pasi pranoi se ai kishte shkelur protokollet e sigurisë së qeverisë ndërsa po pushonte në Iran muajin e kaluar. Në fillim, Sandberg nuk i njoftoi kolegët e tij se ku po shkonte me pushime, dhe ai mori me vete një celular zyrtar të qeverisë, për këtë arsye ai u qortua nga kryeministrja Erna Soldberg për shkelje të rregullave të qeverisë për udhëtimet.

Sandberg pesëdhjetë e tetë vjeç, drejtuesi i partisë Napredak, është kritikuar brenda partisë pasi ai solli në vend edhe të dashurën e tij, 28-vjeçaren Bahareh Letnes, e lindur në Iran, të cilës iu dha shtetësia norvegjeze. Kryeministrja Norvegjeze ka kërkuar nga Sanders, menjëherë pas kthimit nga pushimi të dorëzojë celularin organeve të sigurisë. Ministër i ri i peshkimit është emëruar Harald Tom Nesvik raportojnë mediat e huaja.

Loading...
Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.