MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte, 4 dhjetor 2020…

Moti për ditën e premte, 4 dhjetor 2020, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të pakta në zonën Jug-perëndimore. Era do të jetë jetë me drejtim Jug me shpejtësi deri në 15-25 m/sek. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 2.0 deri në 2.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.


Temperaturat:

Zona malore 6/14

Zona e ulët 10/19

Zona bregdetare 12/19 gradë Celcius.  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

ShkodraWeb Channel
ShkodraWeb Channel