FOTO – Ja kush është 47 vjeçari shqiptar që u ekzekutua “me bukë në gojë” në Brazil…

Personi në foto, 47- vjeçari shqiptar Ilir Zelka i cili është ekzekutuar mëngjesin e 1 dhjetorit në Brazil, teksa ishte ulur në një restorant për të ngrënë.


Autori i maskuar me bluzë të kuqe dhe kokore, e ka shenjestruar mirë Zelkën dhe më pas e ka qëlluar nga jashtë xhamit, teksa ai ka qenë duke shkruar në telefon.

Zelka reagon menjëherë, duke tentuar të fshihet poshtë karriges, ndërkohë që autori largohet me shpejtësi me motor, duke humbur gjurmët.  Nga plagët që ka marrë shqiptari ka ndërruar jetë në spital.

ShkodraWeb Channel