MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e merkurë 25 gusht 2021…

Moti për ditën e merkurë, 25 gusht 2021, do të jetë me me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën Veri-perëndimore dhe zonat Veri-lindore. Era do të jetë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi deri në -8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat:


Zona malore 17/31°C
Zona e ulët 18/33°C
Zona bregdetare 21/32 °C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari