MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e diel, 24 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 8/24°C
Zona e ulët 8/27°C
Zona bregdetare 12/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari