HOROSKOPI – Çfarë ju kanë rezervuar yjet, mësoni parashikimin e fatit për ditën e diel, 24 prill 2022…

Dashi

Shtimi i një sjelljeje elegante dhe të fisme në jetën tuaj private është aktualisht prioriteti juaj kryesor. Ndjeni se të qenit i rrethuar nga gjëra të bukura dhe njerëz të mirë, do t’ju bëjë të lumtur. Disa blerje duhet t’ju japin atë që ju nevojitet. Në momente të caktuara emocionet tuaja mund të bëhen të paparashikueshme, duke ju bërë të ndiheni të shqetësuar.


Demi

Një gjë është të jesh i sigurt, krejt tjetër të jesh i verbër dhe i shkëputur nga realiteti. Nëse vazhdimisht përpiqeni të provoni se keni të drejtë, kjo mund të kthehet kundër jush. Nëse jeni me mendjen për t’u hakmarrë, mbani mend se nuk ka nevojë të poshtëroni askënd për të arritur atë që synoni.

Binjakët

Shpesh kur punon në grup ka një person që nuk është plotësisht në harmoni me të tjerët. Dikush vazhdimisht i referohet rregullores dhe traditës, në dëm të inovacionit dhe origjinalitetit që ju nevojitet dëshpërimisht.

Gaforrja

Këtë të diel 24, siç shkruan noa.al nga revista Di Piu, atmosfera është elektrizuese sepse rrethoheni kryesisht nga njerëz ambiciozë dhe konkurrues. Edhe personi më i afërt me ju mund të ndihet i dërrmuar, kështu që do t’ju duhet të punoni për të ruajtur paqen. Do të jeni të qartë, të mprehtë dhe të saktë në marrjen e një vendimi. Nuk i duroni dot ata që sillen padrejtësisht.

Luani

Ndikimi i hënës po ju turbullon mendjen. Kujtimet e vjetra të fëmijërisë ju shtojnë konfuzionin, edhe nëse nuk jeni dikush që mban kokën pas. Mezi prisni që të jeni në gjendje të hapni një shteg nëpër këtë xhungël për të ecur përpara drejt qëllimit tuaj. Megjithatë, duhet t’i bëni të qarta ndjenjat tuaja përpara se të bëni plane për të ardhmen.

Virgjëresha

Në vend që të ndiqni verbërisht planet ose idetë tuaja, duhet të bëni një pushim të vogël për t’u përgatitur për një zhgënjim. Megjithatë mos u mërzisni sepse më vonë do të ndiheni më të sigurt. Mos e digjni të gjithë energjinë tuaj menjëherë, përpiquni ta ruani të paktën deri të hënën 25.

Peshorja

Miqtë dhe kolegët tuaj duken shumë të sinqertë sot (e diel 24), pothuajse paksa formalë me fjalët e tyre. Kini kujdes të mos nxitoni të arrini në përfundime duke menduar se i keni të gjitha në dorë, sepse ende nuk është kështu. Përkundrazi, bëni disa pyetje nëse diçka ju duket e paqartë.

Akrepi

Faza e sotme e hënës ju prek veçanërisht duke ju dhënë përshtypjen se nuk mund të merrni pjesë në atë që është ndryshe dhe më e rëndësishme. Megjithatë, kjo humbje e kontrollit mund t’ju mësojë shumë për veten dhe kufizimet tuaja. Nëse e pranoni situatën aktuale, së shpejti do të jeni në gjendje të gjeni shtigjet dhe të hapni një rrugë të re për veten tuaj.

Shigjetari

Ndjenja dhe opinioni juaj i shëndoshë do të kërkohet nga rrethi juaj këtë të diel, pasi jeni një person shumë mendjehollë dhe me këmbë në tokë. Kjo është një gjë e mirë, sepse do të jeni në gjendje të ndani idetë dhe të demonstroni aftësitë tuaja.

Bricjapi

E ndjeni veten duke u lëkundur para-mbrapa, duke mos ditur se cila është mënyra më e mirë për t’u shprehur për jetën tuaj të dashurisë. Një ditë ju i refuzoni plotësisht rregullat dhe rebeloheni kundër tyre, të nesërmen lëpini plagët ose më troç pështyni atë që bëni, duke bërë atë që ju thonë.

Ujori

Mos u nxitoni nëse doni të bëni progres real. Puna e rëndë është armiku juaj sot dhe ju e dini se sa e keqe mund të jetë në planin afatgjatë. Edhe nëse jeni të rrethuar nga disa njerëz që janë të nxituar, ose që mbarojnë para jush, prapëseprapë merrni kohën që ju duhet për të bërë gjërat.

Peshqit

Emocionet tuaja shkojnë në një drejtim dhe papritur në një tjetër, si një flamur në mëshirën e erës. Ndonëse mund të duket qesharake të shohësh mendimet e tua duke u lëkundur si çift, nuk e dini nëse një stuhi e papritur do të shkatërrojë një ide që në fakt ka rëndësi.