Mosdekretimi i Lleshit, ish-presidenti Nishani: Meta ka më shumë se një arsye pse nuk e dekreton

Në studion e “Dritare” në News24, lidhur me arsyet e mosdekretimit nga Presidenti Ilir Meta të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, ka folur edhe ish-presidenti Bujar Nishani.

Ai është shprehur se nuk mendon se Meta ka arsye politike apo inati pwr kwtw vendim, por shtoi se ai duhet tw ketw mw shumw se njw arsye kushtetuese, dhe se duhen parw shkresat qw Presdentit Meta i kanw ardhur lidhur me Sandwr Lleshin.54545

“Unë besoj se Meta ka më shumë sesa një arsye kushtetuese për mosdekretimin. Sot kryeministri në parlament tha se në takimin që pati me Metën, ai i ka dhënë një arsye, që Rama e quajti arsye qesharake… por ne na e dha një argument… tani nga ana tjetër Rama tha që nëse është ajo arsye që ma ka dhënë në zyrë, kjo e bën qesharak.

Nëse ka një arsye dhe argument që presidenti ia ka dhënë ky do të thotë që ai paska arsye të caktuara kushtetuese. Unë besoj se nëse ka ndonjë njeri që beson se presidenti i republikës, mund të ndërmarrë një veprim të tillë për inate apo arsye politike, kjo është naive. Nuk besoj se ka këto arsye. Ne duhet të dimë se çfarë janë ato shkresa që i kanë shkruar Metës”, u shpreh Bujar Nishani.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

SHBA voton sot për kongresin, republikanët në vështirësi…

Elektorati...

VIDEO/ Arilena Ara shfaqet në momente dashurie, ja kush është djali bjond që i rrëmbeu zemrën….

Këngëtarja...

“Golfi” përplas këmbësorin në Milot, drejtuesi i mjetit dërgohet me urgjencë në spital- humb jetën këmbësori (emri)

Një...

Close