MINUTA E FUNDIT/ Opozita vendos datën e protestës së rradhës kombëtare, përsëri pasdite…

Opozita do mbajë protestën e gjashtë kombëtare me 25 Maj. Kjo është vendosur pas mbledhjes së Kryesisë dhe ish- Grupit Parlamentar të PD-së. Protesta do të mbahet sërish pasdite, në orën 19.00 para Kryeministrisë.

Kreu demokrat Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e Partisë Demokratike. Mbledhja ka nisur rreth orës 17:00 të pasdites së sotme. Mësohet se në mbledhje ka marrë pjesë edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Në fund të mbledhjes lideri demokrat do mbajë edhe një deklaratë për mediet ku pritet të flasë për itinerarin e protestave të ardhshme të opozitës.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

DOKUMENTI/ Qeveria depoziton në Kuvend projekt- vendimin, 650 milion lekë për partitë në zgjedhje- PD dhe LSI…

Qeveria...

EMRAT/ Zyrtarizohet edhe lista e kandidatëve të PS për këshilltarë bashkiakë në Bashkinë Vau- Dejës…

Pas...

FOTOLAJM/ Rradhë para ambasadave në Tiranë, rikthehet viti 1990 në Shqipëri…

Në...

Close