Mesazhi i ndjere i vajzes nga Shkodra per babane e vdekur dhe vellane qe po lufton per jeten

Brikena Zenunaj, motra e Hektorit qe u plagos gjate shperthimit ne Velipoje javen e kaluar, ka shperndare ne Facebook. Ne mesazhin e motres per vellane qe po lufton me mes jetes e vdekjes ne nje spital ne Turqi thuhet: “Te kesh nje vella do te thote te zihesh gjithe diten.Do te thote te kesh nje perqafim te sinqerte dhe nje engjell mbrojtes ne cdo hap qe ben.Te kesh nje vella do te thote qe kur blen embelsira pjesen me te madhe ja jep atij se eshte vellai im i vetem.Te kesh vella do te thote qe te kesh dashurine dhe respektin e vertet te nje mashkulli.Te kesh besimin dhe premtimet e sinqerta, e te mbajtura derisa fryma e fundit te dal. Te kesh nje vella do te thote te kesh gjithe boten ne duart e tua, se vetem buzeqeshja e tij eshte gjithe bota jote dhe ai eshte i afte te ta fal ty, se ti do jesh gjithmone princesha e tij.Te kesh nje vella do te thote qe sa gjithmone te ziheni per punet e shtepise se ti I Ben dhe ai i prish, e pastaj te ngacmon duke te thene qe ti ske bere pune fare. Te kesh nje vella do te thote qe te grindesh per pultin e televizorit, per vendin me te rehatshem ne divan, per kush hengri me shume kokoshka apo patos kur shihje ndonje film. Te kesh nje vella do te thote qe ai te te shkul floket kur ti i vihesh Kundra, por te ndjesh nje dhimbje te embel pas perqafimit te tij kur shikon fytyren tende te merzitur. Te kesh nje vella eshte dicka e madhe, eshte mrekulli, eshte vete jeta me ngjyrat e saj te bukura. Te kesh nje vella do te thote shume e shume gjera por mbi te gjitha respekt, besim, sinqeritet dhe dashuri..! Une besoj ne gjithesine e Zotit te madh se ti do te shpetosh dhe do ja dalesh per mua,se me ke premtu dikur qe asnjehere nuk do me lesh kurre vetem.. Te premtova para se te ikesh ne Turqi qe nuk te le une kurre te ikesh sepse ti je shume i forte sepse e ben vec per mua..cdo dhimbje e mban ne shpirtin tend dhe mua nuk mi thua..Lutem cdo dite qe ti te vish serisht tek une ashtu si dikur..Allahu me ka ndihmu ne cdo hap te Jetes time vella..dhe besoj se edhe kesaj here Zoti do me ndihmoj per ty..per ne te dy..Dua qe tja dalesh vella..
TE DUA PAFUND VELLA SEPSE JE GJITHCKA QE ME KA MBETE NE KETE JETE..
NE CDO HAP TE JETES ISHIM BASHKE DHE DUA QE TE JEMI GJITHMONE BASHKE….”

Po ashtu, Brikena ka nje mesazh per te bashkendare edhe per babain, Besnikun i cili humbi jeten pas plageve te marra nga shperthimi: “Pse me ike ne boten tjeter o Bab..
Une akoma se besoj..
Cdo dite te kerkoj..
Me mungon koha e vjeter..
Po prape me ty JETOJ..”.
Familja Zenunaj nga Shkodra, humbi me heret edhe nenen, ndersa tashme motra leshon mesazhe prekese per babain e vdekur dhe vellane. /ShkodraWeb/