Masa drastike ne plazhet shqiptare pas vdekjes se turistes 15- vjecare

Vdekja e 15- vjecares ne plash, ka sjelle masa drastike nga policia. Uniformat blu bejne me dije se kane bllokuar 64 mjete lundruese qe mendohet se rrezikojne jeten e pushuesve ne det. Bllokimi ka nisur diten e djeshme dhe cdo gje pas verifikimeve te nevojshme nga policia. Pas Ksamilit, mesohet se verifikimi I ketyre mjeteve te rrezikshme per pushuesit ne det do te behet net e gjitha plazhet e vendit, duke filluar nga Velipoja. Turistja 15- vjecare ruse, sipas policies, eshte goditur nga helika e nje mjeti lundrues qe sipas gjasave, i ishte afruar shume vendit ku laheshin pushuesit./ShkodraWeb/