Klubi i 2 futbollistëve të Kombëtares bie nga kategoria, tifozët ndërpresin ndeshjen dhe detyrojnë lojtarët të…

Klubi zvicerian i Grasshopersit ku aktivizohen edhe 2 mbrojtësit e Kombëtares, Arlind Ajeti dhe Bujar Lika ra zyrtarisht nga kategoria, teksa u shpartallua me rezultatin 4-0 nga Luzerni.

Në fakt Grasshopersi do ta humbasë këtë ndeshje në tavolinë, pasi në minutën e 68-të, tifozët miq nuk janë përmbajtur duke thyer rrethimin e stadiumit, teksa janë futur në fushë, për të mos lejuar vazhdimin e ndeshjes.

Pas një takimi me portierin, ultrasit e Grasshopersit kërkuan që lojtarët t’iu dorëzonin atyre fanellat që kishin veshur. Dhe kështu ndodhi. Futbollistët u rikthyen në fushë, dorëzuan fanellat dhe u larguan kokulur.

Pjesë e formacionit titullar në turpërimin e sotëm ishin edhe 2 futbollistët e Kombëtares, Lika dhe Ajeti, ndërkohë që golat për vendasit i shënuan, Eleke (2), Vargas dhe kosovari Voca.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

MINUTA E FUNDIT/ Makina përplas 66 vjeçarin që lëvizte me biçikletë dhe zhduket, i moshuari ndërron jetë në spital…

Një...

FOTO/ Shpëton mrekullisht 33 vjeçari- makina e të cilit ishte shenjestër e të shtënave…(emri)

Ka...

VIDEO/ Partizani shpallen kampion me dy gola të shkodranit Çinari, Tiranës i hyjnë dridhjet e rënies nga Superliga

Partizani...

Close