Kamarieri ne telash me klienten, ajo harron oren dhe ai…

Nje djale i ri, i cili punon kamarier ne nje lokal ne kryeqytet, eshte futur ne telashe, per nje ore dore, te cilen as nuk e ka vjedhur, gjithmone sipas deshmise qe ai dhene ne Polici. Ai eshte kallezuar nnga nje grua e cila e kishte harruar oren e saj ne lokal, por kur esjhte kthyer nuk e ka gjetur me.
I pyetur kamarieri i cili i ka sherbyer, ky i fundit nuk e ka pranuar ta kete dorezuar ne banak oren, as ta kete marre, por tha se e ka hedhur ne koshin e mbeturinave.
Por ndaj tij kane nisur hetimet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.
Behet fjale për shtetasin me inicialet A.P, 22 vjeç, banues në Tiranë, i cili punon ne nje lokal në rrugën “Sami Frashëri”, si kamarier.
“Ai ka gjetur në një tavolinë një orë dore, që ishte harruar nga shtetasia I.T, vjeç 57, banuese në Tiranë, të cilën nuk e ka dorëzuar në banak, por e ka hedhur në koshin e mbeturinave”, tha Policia./panorama/