HOROSKOPI – Parashikimi i yjeve për ditën e sotme, e shtunë 20 gusht 2022, çfarë ju rezervon fati…?

Dashi

Në dashuri, Hëna është në anën tuaj dhe ju mund ta lini veten të hidhet pas përjetimit të ndjenjave. Dhe një këshillë, mjaft me frikën dhe hezitimin. Në punë, lajme të mira në horizont!


Demi

Në dashuri përpiquni të qëndroni të qetë, veçanërisht nëse keni të bëni me një person të lindur në shenjën e Akrepit ose Ujorit. Në punë, nga e marta do të mund të merrni pak më shumë se ç’prisnit!

Binjakët

Lajm i mirë për ndjenjat sepse Hëna dhe Venusi janë në anën tuaj, por edhe Marsi është në shenjën tuaj. Kjo bën që të ndizeni nga një dëshirë për t’u “lëshuar”. Në punë, kontakte dhe takime të papritura – përgatituni për çdo gjë!

Gaforrja

Epo në dashuri, ka shumë projekte dhe ide për t’u realizuar. Në punë nuk ju mungojnë idetë, por ato duhen shfrytëzuar deri nga fundi i gushtit!

Luani

Sot në dashuri ndiheni të fortë sepse e keni çliruar veten nga një barrë dhe çdo strategji ju sjell fitore. Në punë, kjo kohë është premtuese: së shpejti do të vijnë kënaqësitë e fryteve!

Virgjëresha

Në dashuri, fundjava do të jetë plot dyshime dhe një situatë hutimi e plogështie. Megjithatë, nga ana tjetër, në punë, lajme të mira po vijnë!

Peshorja

Duket se kjo fundjavë është e juaja, sepse në dashuri priten të reja, mjaft që ju të lini veten të çlirët për t’u hedhur pas emocioneve. Në punë, përpiquni të hapni një rrugë të re, një shteg të ri.

Akrepi

Ju është dashur që të përballeni me disa marrëdhënie të pavërteta, ndaj tani përpiquni të ktheni faqen dhe të vazhdoni përpara. Në punë, disa projekte duhen ndryshuar: dhe ju, që tani po mendoni se çfarë do të duhet të bëni në shtator!

Shigjetari

Sot përpiquni të mos ekspozoni veten, të mos flisni në vetën e parë sepse është një e shtunë që duhet të kthehet në investim në dashuri. Në punë, mundësitë dhe madje të shkëlqyera, janë në horizont: ndaj mos u dorëzoni!

Bricjapi

Në dashuri tani do të mund të ridimensiononi zgjedhjet e bëra, ndaj kjo është një e shtunë reflektimi. Në punë ka të reja: së shpejti do të vijnë kënaqësi interesante dhe përpjekjet tuaja do të shpërblehen!

Ujori

Kohë e mirë për dashurinë, për lidhjet, veçanërisht nëse duhet të sqaroheni me dikë. Në punë, përpiquni të qëndroni të qetë, të jeni të kujdesshëm në marrjen e vendimeve, sidomos kur bëhet fjalë për ca para shtesë!

Peshqit

Në dashuri keni bërë kaq shumë, keni ekspozuar veten dhe tani jeni në pritje të një fillimi të ri që e doni me parimin “më jep siç të kam dhënë”. Në punë jeni pak të shqetësuar, ndaj përpiquni të mos e teproni. Thjesht ruani qetësinë sa më shumë!