MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e shtunë, 20 gusht 2022…

Moti do të jetë me vranësira mesatare dseri të dendura të pasuara nga reshe shiu dhe stuhi në zonën veriperëndimore . Era do të jetë drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-15  m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      17/31°C
Zona e ulët         18/33°C
Zona bregdetare  21/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari