FOTOLAJM – Presidenti Meta publikon foton e Ramës me Merkel dhe përcakton 9 kushtet e Bundesragut si harta e rrugës…

I menjehershem ka qene reagimi i presidentit te vendit, Ilir Meta, fill pas angazhimit te shprehur te kancelares Merkel per celjen e negociatave te anetaresit te vendit tone me BE. Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, teksa ka postuar foton e takimit te sotem mes kancelares Merkel dhe kryeministrit Rama, kreu i shtetit, thekson se “Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut me rezultate të prekshme dhe të qëndrueshme, janë harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë”.

Mesazhi i Metës


Përshëndes angazhimin e përsëritur të Kancelares Angela Merkel për çeljen e negociatave të anëtarësimit ndërmjet Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut me rezultate të prekshme dhe të qëndrueshme, janë harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë! ?????.

 ABCOM ║ VODAFONE