Foto/ Plagosja e 34-vjecarit, del emri i autorit te dyshuar

Autori i dyshuar i plagosjes se 34- vjecarit Fatmir Zyla ne nje lokal ne unazen lindore te qytetit, sipas informacioneve paraprake rezulton e jete nje shtetas me emrin Dede Guri, pronari i lokalit. Mesohet se vjehrra e Zyles, kur ka pare te plagosur dhendrrin, ka qelluar dhe ajo ne drejtim te Gurit, por i eshte bllokuar pistoleta. I plagosuri eshte ne spital ndersa autori i dyshuar po merret ne pyetje nga policia.