FOTO/ Këngëtarja e mirënjohur Greta Koçi certifikatë vlerësimi nga ambasadori i Kosovës në Tiranë…

Greta Koçi, një nga këngëtaret më të mirënjohura dhe të dashura për publikun, ka një aktivitet të dendur brenda dhe jashtë vendit. Përveç koncerteve dhe eventeve publike ku Greta merr pjesë, mjaft të rëndësishme janë edhe takimet me personalitete vendase e të huaja. Një takim i tillë, ishte edhe ai me ambasadorin e Republikës së Kosovës në Toiranë, Sylë Ukshini. Ka qenë vetë këngëtarja e njohur ajo që ka publikuar fotot e takimit,duke i shoqëruar edhe me disa rreshta. “Nje takim i ngrohte dhe mbreslenës me Ambasadorin e Republikes se Kosoves ne Tirane, Z.Sylë Ukshini😊🙏Nje kritik i shkelqyer i artit dhe nje njeri plot energji pozitive me te cilin kisha kenaqesine e nje takimi miqësor sot. E falenderoj per vlersimin dhe respektin 🙏.”, shkruan Greta në postimin e saj në Instagram.

Siç shihet edhe nga fotot, Greta ka marrë një vlerësim- certifikatë nga ambasadori Ukshini. Duhet thënë se këngëtarja e njohur, gjatë karrierës së saj të gjatë dhe të konsoliduar, ka marrë shumë çmime e vlerësime, të cilat e rreshtojnë ndër personalitetet e muzikës shqiptare, pavarësisht moshës së re.

Loading...