DOKUMENTET – “Djali i ministrit të brendshëm Çuçi nën hetim në Itali”, Berisha publikon denoncimin e “qytetarit dixhital”

Shkruan në Facebook ish- kryeministri Sali Berisha, kryetar i PD- së: SUPERSKANDAL! Vendoset nen hetim ne Itali, djali i Bledi Çuçit, ministrit te Brendshem te familjes Endi Çuçi, si anetar i mafies qe kontrabandonte ilaçe dhe te semurve! Punonte ne KLGJ! Nderhyrje te fuqishme per lirimin e tij! Mafje dhe vetem mafje! sb Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor.


Kam disa dokumenta me rendesi te cilat po jua nis. Behet fjale per nje mase sigurie te Gjykates italiane ku i perfshire eshte djali i Blendi Çuçit, Endi Çuçi ne kontrabande ilacesh dhe pacientesh shqiptare qe te merrnin karta shendeti te falsifikuara ne Itali ne kohen e Covid. Nuk e ka asnje media vetem ne. Nje miku im gazetar ma dha ne menyre konfidenciale te cilat i siguroi nga gazetare italiane. Materialet i kam.

Me poshte po ju nis dokumentin e Gjykates, ku permendet djali i Blendi Çuçit nga martesa e tij e pare me Zhaklina Peton, e dale ne pergjimet italiane. Bashkengjitur ju nis te gjithe materialin, median tone e cila e publikoi rastin, por nuk e kane permendur emrin e djalit te Blendi Cucit dhe median italiane. Kredecialet e tij dhe punesimin ne KLGJ.

Me poshte dokumentat:

1. Masa e sigurise se Gjykates se Milanos.
2. Lajmet ne mediat italiane.
Pergjimet ne dosjen e Gjykates italiane