“Do të ketë një të ardhme më të mirë për PD-në dhe për Shqipërinë”, Basha jep mesazhin e parë pas përjashtimit të Berishës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka postuar një mesazh në rrjetet sociale, ku shprehet se do të ketë një të ardhme më të mirë për PD-në dhe Shqipërinë.

“Do të ketë një të ardhme më të mirë për PD-në dhe për Shqipërinë. Do ta sjellim së bashku!“, thuhet në mesazhin e Bashës.


Mesazhi i kryedemokratit vjen në një ditë kur Kryesia e PD përjashtoi Sali Berishën dhe disa nga përkrahësit e lëvizjes së tij.