MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e mërkurë 12 janar 2022…

Moti për ditën e mërkurë, 12 janar 2022, do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në Jug-lindje. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore -8/2°C
Zona e ulët -2/12°C
Zona bregdetare 5/13°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari