Deputeti socialist keshillon Ramen: Ndiq shembullin e Papa Franceskut…

Deputeti socialist Erion Brace, permes nje postimi ne Facebook, keshillon opoziten por edhe vete Edi Ramen. Madje ketij te fundit, i thote te ndjeke shembullin e Papa Franceskut:
Patjeter, Opozite frontale, Opozite totale, Opozite te papare, te beni! Pas votes se shqiptareve, e keni detyrim te beni kete! Por deri atehere, beni dy gjera te thjeshta;
E para, dilni ne Opozite! Jeni ne pushtet, te gjithe qe thoni se jeni ne Opozite, jeni ne pushtet, madje keni shumicen ne pushtet. Dhe nuk ikni per qamet! Rrini aty e nuk levizni, per “doren e fundit” natyrisht!
Me rezulton qe eshte dore tamam kjo e fundit, kudo, per fat te keq nuk po u ndalon kush, aq sa verifikimi i kesaj “dore” duhet te jete prioriteti i 11-te shume shpejt! Te dyja opozitat bashke.
E dyta, per kete kauzen e ujit, beni nje gje akoma edhe me te thjeshte; Thani pishinat tuaja ne Tirane. Ne nje moment te veshtire si ky, eshte akti me i pergjegjshem qe mund te beni, kontribuoni qe tu besojne:
Thane pishinat tuaja, kursejeni ujin! Imagjinoni, Papa ne Rome, urdheroi mbylljen e shatervaneve te famshem te Vatikanit, ne shenje pergjegjshmerie natyrisht. Se beni dhe si besimtare ju!!