Basha dhe Meta takim “kokë më kokë” në Presidencë, gjithçka ka mbetur jashtë vemendjes së mediave…

Lulzim Basha dhe Ilir Meta kanë patur një takim mes tyre, të cilin janë përpjekur ta mbajnë jashtë vëmendjes së mediave dhe mesa duket ia kanë dalë. Ditën e djeshme, lideri i opozitës është ngjitur në zyrën e presidentit, në një takim “kokë më kokë”. Mësohet se biseda ka qenë shumë konfidenciale, por nisur nga situata aktuale, është e lehtë të hamendësohet tema e takimit në mes tyre.

Pjesë e bisedës duket se ka qenë situata aktuale në vend, djegia e mandateve nga opozita dhe zgjedhjet e 3o qershorit, ku deri tani opozita duket se nuk ka ndërmend të marrë pjesë. Nuk është e qartë nëse presidenti Meta mund të marrë rolin endërmjetësit në mes Ramës e Bashës, nisur nga fakti se kreu i shtetit është konsideruar jo rradhë nga kryeministri dhe eksponentë të mazhorancës si “parti opozitare”.