Arrestohet 29- viecari i shpallur ne kerkim nga Policia e Shkodres

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: “Më datë 09.09.2017, nga shërbimet e Stacionit të Policisë Fushë Arrëz në bazë të informacioneve policore, u bë e mundur kapja dhe u ndalimi i shtetasit në kërkim:
Bardhok Prenga, 29 vjeç, banues në Fushë Arrëz, Pukë,
Pasi më datë 11.08.2017, shtetasit Bardhok Prenga (Gjinaj) dhe shtetasi B. P, kanë kanosur me armë zjarri (duke qëlluar në ajër), shtetasit P. P dhe E. P. të cilët kanë qënë duke lëvizur me makinë.
Për shtetasin Bardhok Prenga, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pukë me vendim Nr.52-2017-399(a/53), datë 15.08.2017, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”,
Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Pukë për veprën penale të “Kanosjes e kryer në bashkëpunim” dhe “Mbajtjes pa leje në ambjente publike të armëve luftarake”. /ShkodraWeb/