Zgjedhjet e vitit 2013, kryetari i Partisë Demokratike dënohet me 3 vite heqje lirie…

Tre vite e dy muaj heqje lirie per kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi dhe tri vite heqje lirie për ish- shefin e policisë sekrete DSK, Sasho Mijalkov. Vendimi eshte marre sot ne seancën gjyqësore për rastin “Titanik 2”, ku ata akuzohen për parregullësi zgjedhore të zgjedhjeve lokale të vitit 2013.

INA raporton se vendimi është lexuar në gjyqin penal, nga gjykatësi Ognen Stavrev dhe Osman Shabani. Rasti ishte hetuar nga prokurorja speciale Fatime Fetai.

Nderkohe ish anëtarit të KSHZ-së Bedredin Ibraimi, i është shqiptuar masë burgimi me katër vjet e gjashtë muaj, ndërsa anëtarët Aneta Stefanovska, Vlatko Sajkovski dhe Sasho Scev i janë shqiptuar nga tre vjet burgim.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Stomatologia bukuroshe që përfitoi 3 milion euro përmes mashtrimit dënohet me 10 vite heqje lirie, mori “gjykim të shkurtuar”…

MINUTA E FUNDIT/ 18- vjeçari me motor përplas të moshuarin, 80- vjeçari ndërron jetë në spital…

ANALIZA/ Lulzim Basha në mes “shembjes së sistemit” dhe “Republikës së Re”…

Close