Vllaznia pranë zyrtarizimit të dytë të rëndësishëm, mesfushori serb i lindir në Prishtinë pranë firmosjes…

Pas transferimit të Lorik Boshnjakut që erdhi nga Prishtina, Vllaznia është pranë zyrtarizimit të dytë në këtë merkato vere.

Klubi shkodran ka arritur akordin me mesfushorin serb, Nemanja Bosançiç, i cili ka lindur në Prishtinë.


27-vjeçari aktivizohej me Struga Trim Lum që prej janarit të vitit 2021 dhe është gati që të nisë aventurën e tij të parë në Shqipëri.