Vllaznia luan tenis me Pogradecin në Kupën e Shqipëri, 6 gola në 35 minutat e para të ndeshjes…

Mbyllen ndeshjet e Grupit B për Kupën e Shqipërisë. Vllaznia ka marrë një fitore tenistike 6-1 përballë Pogradecit, duke shënuar plot 6 herë në pjesën e parë. Egnatia është mundur 1-0 nga Kukësi në sfidën e luajtur në Vlorë, por rrogozhinasit janë kualifikuar për në raundin e tretë dukë bërë historinë në Kupë.

Flamurtari ka mposhtur 2-4 Kastriotin në “Redi Maloku” duke u cilësuar dhe si surpriza e këtij raundin ndërsa Laçi ka barazuar 1-1 me Tomorin, por kurbinasin janë kualifikuar për në raundin tjetër pas fitores 0-1 në sfidën e parë.

REZULTATET E SFIDAVE

FT | VLLAZNIA 6-1 POGRADECI


Mustedanagiç 1′, Aralica 9′, 16′, Latifi (p) 14′, A. Hoxhaj 23′, 26’/ Topllari 55′

FT| LAÇI 1-1 TOMORI | Kompleksi “Internacional”, Pezë-Helmes |

Guindo 73’/ Nako 24′

FT| KUKËSI 1-0 EGNATIA | Stadiumi “Flamurtari”, Vlorë |

Gj. Taipi (p) 39′

FT| KASTRIOTI 2-4 FLAMURTARI | Stadiumi “Redi Maloku”, Fushë-Krujë |

Karakaçi (p) 13′, Mudrazhija 90+3 / Diamanti 39′ 90+4, Pjeshka 67′, Ribaj 90+2′

Open

Close