Vllaznia fillon fazën përgatitore në Austri, ja lista e 26 futbollistëve që janë nën urdhrat e Mirel Josës…

Ekipi i Vllaznise ka lene paraditen e djeshme Shkodres, per te udhetuar fillimisht drejt Prishtines e me pas drejt Austrise. Kuqeblute jane vendosur ne Pressbaum, 30 km larg Vienës.

Stafi teknik i skuadres ka marre me vete 26 futbolliste dhe atyre ne ditet ne vazhdim do t’i bashkohet edhe Liridon Latifi i cili ka patur disa probleme shendetesore dhe do te jete pak me vone ne Austri.


Nderkohe mesohet qe me ekipin nuk ka udhetuar futbollisti 20 vjeçar Mersian Muliu i cili nje dite para nisjes ka pesuar nje demtim dhe si rrjedhoje do t’i duhet te beje disa dite pushim.

Me poshte listen e plote te lojtareve qe jane duke u stervitur ne Austri:

1. Bojan Zogoviç

2. Kristi Qarri

3. Entoni Shkoza

4. Erdenis Gurishta

5. Dajan Shehi

6. Marko Juriç

7. Darko Bulatoviç

8. Klejdi Paloka

9. Flori Spahija

10.Egzon Shimaj

11.Esin Hakaj

12.Geralb Smajli

13.Arsid Kruja

14.Fjoart Jonuzi

15.Lorik Boshnjaku

16.Elvedin Heriç

17.Herald Marku

18.Rejan Alivoda

19.Paulo Pjeshka

20.Eraldo Deda

21.Antonio Delaj

22.Ardit Hoxhaj

23.Kristijan Vulaj

24.Mehdi Çoba

25.Ante Aralica

26.Kaina Nunes da Silva