Vllaznia e basketbollit “ne meshire te fatit”, Bashkia nuk pergjigjet per kete sezon

Ekipi i Vllaznise ne basketboll ndodhet ne nje situate te veshtire. Pa dyshim nje nga ekipet me te mira dhe me konkurrente te Sport Klub Vllaznia, sivjet pritet te perballet me probleme jo te vogla financiare. Burime prane Shoqates se Basketbollit Vllaznia, bejne me dije se Bashkia Shkoder nuk do te mbeshtese financiarisht ekipin. Gjithcka mbetet ne doren e presidentit Sokol Dibra, i cili per kete arsye po konsultohet me Federaten Shqiptare te Basketbollit. Dibra thote se kam 17 vjet qe financoj per ekipin, une hedh para per ekipin, ndersa tashme Bashkia nuk lejon as stervitjen ne Pallatin e Sportit. Nga ana tjeter, edhe parate qe mblidhen nga biletat, shkojne ne arken e Bashkise. Une kerkoj bashkepunim me Bashkine, shprehet Sokol Dibra. Gjithsesi, ne ditet ne vijim, do te kete me shumeninformacione ne lidhje me ate qe pritet te ndodhe me Vllaznine e basketbollit. /ShkodraWeb/