Video/ Shfaqet nje krijese e cuditshme tek Rana e Hedhun, turistet e filmojne

Një video interesante ka mbërritur disa momente më parë në redaksinë e JOQ.al. Videoja është realizuar në Shëngjin, në plazhin e njohur si Rana e Hedhun, ndërsa pushuesit shprehen se nuk e dinë çfarë është ajo gjallesë që doli nga deti dhe u zhduk sërish. Ndoshta është një delfin i bukur që po lahet këtu pranë, e ndoshta një peshkaqen. Këtë nuk mund ta përcaktojmë ne, ama nëse është peshkaqen, situata është tepër shqetësuese. Siç thotë edhe turistja, gjitari ndodhej në një largësi prej 50-60 metrash nga bregu, ç’ka vë seriozisht në rrezik jetën e tyre. Le të shpresojmë se është delfin, pra!