VIDEO/ Policia nuk humbet kohë, pak pas protestës shoqëron 20 persona në komisariat…

Vetëm pak minuta pasi opozita mbylli protestën e saj të 9-të njëherësh të tretën kombëtare, policia nis shoqërimet. Të paktën 20 protestues janë shoqëruar në polici sipas Balkanweb.

Gjatë protestës policia ka bërë disa herë thirrje që protestuesit e maskuar të vetëpërmbaheshin e të ndalnin aktet e joligjore, por kjo nuk ka mjaftuar. Gjatë protestës te Parlamenti ata i vunë zjarrin e dhe një makine të parkuar, si dhe thyen xhamat e një biznesi aty pranë.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

VIDEO/ “Fundi i Edi Ramës është firmosur”, kryeministri i përgjigjet Bashës me një foto: Përgjigjen e merrni më 30 qershor…

FOTOLAJM/ Misteri i makinës së djegur në protestë, targat e Volkswagen-it tek Fiat-i i kuzhinierit me rroba polici…

FOTOLAJM/ Merr flakë makina e parkuar para parlamentit, qytetari nuk mundi të kalonte dhe e la aty…

Close