VIDEO/ Policia nuk humbet kohë, pak pas protestës shoqëron 20 persona në komisariat…

Vetëm pak minuta pasi opozita mbylli protestën e saj të 9-të njëherësh të tretën kombëtare, policia nis shoqërimet. Të paktën 20 protestues janë shoqëruar në polici sipas Balkanweb.

Gjatë protestës policia ka bërë disa herë thirrje që protestuesit e maskuar të vetëpërmbaheshin e të ndalnin aktet e joligjore, por kjo nuk ka mjaftuar. Gjatë protestës te Parlamenti ata i vunë zjarrin e dhe një makine të parkuar, si dhe thyen xhamat e një biznesi aty pranë.

Loading...