Video/ Perplasen dy autobuze, 3 te plagosur nga aksidenti

Dy autobusë të linjës urbane në Tiranë janë përplasur me njëri-tjetrin pranë pallatit të sportit “Asllan Rusi” në Tiranë.
Shkak i përplasjes është bërë një automjet tip “Fuoristradë” ë cila i preu rrugën shoferit të autobusit të Tiranës së Re dhe pasi frenoi goditi autobusin e linjës së Yzberishtit i cili ndodhej pas tij.
Nga raportimet për JOQ bëhet e ditur se kanë mbetur të plagosur lehtë 3 persona që udhëtonin në autobusin e Unazës së Re. Pasqyra e parme e autobusit të Yzberishtit hyri në pjesën e pasme të autobusit të Unazës së re duke goditur pas koke një zonjë e cila mbeti e gjakosur në kokë dhe krahë.
Dy personat e tjerë morën plagë në qafë dhe krahë nga krisja e xhamit.
Dëshmitarët thonë që të plagosurit u larguan vetë për në spital. Ndërkohë që ambulanca dhe policia u gjetën në vendngjarje 10 minuta pas aksidentit.