VIDEO – Kampione në Shqipëri por në Europë abonohet me humbjet, Tirana mundet në “Air Albania”…

Tre ndeshje deri tani në Europë dhe tre humbje. Një gol i shënuar dhe katër të pësuar. Ky është bilanci i Tiranës deri tani padyshim shfaq edhe nivelin e futbollit shqiptar. Bardheblutë u mundën sërish sot 1-0 kundër Zrinjski Mostarit, duke treguar limite shqetësuese në lojë, por edhe në aspektin psikologjik.

Një skuadër që gjuan pak dhe rrëmujshëm në portën kundërshtare, “i fal” një penallti rivalëve që në minutën e 12-të dhe mbi të gjitha një skuadër që nuk mund të thuhet se në fushën e vet ka qenë ajo padronia e lojës, pavarësisht humbjeve.


Tri humbjet e saj dhe eliminimi i Partizanit janë një “kambanë” alarmi për futbollin shqiptar, sepse rivalët nuk kanë qenë të nivelit të papërballueshëm, thjesht deri tani ekipet kryeqytetase kanë treguar se janë mbrapa në organizim, në cilësi dhe në alternativat që kanë.

TIRANA-ZRINJSKI 0-1
12′ (p) Bilbija