Video/ Grabitet banka ne kryeqytet diten per diell, gjithcka u rregjistrua

Një grabitje me armë zjarri kallashnikov ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen “Lakrishtë” në Prishtinë. Disa persona të maskuar kanë plaçkitur një bankë të nivelit të dytë. Mediat e Kosovës kanë publikuar edhe pamjet nga kjo grabitje e cila ka ndodhur në mes të ditës dhe në një orar fluksi.
Grabitësit largohen me shpejtësi nga vendi i ngjarjes me një furgon. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti, ka deklaruar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:40, ndërsa informoi se janë ngritur disa pika kontrolli në kryeqytet për identifikimin dhe ndalimin e autorëve.   Ahmeti ka treguar se rasti ka ndodhur rreth orës rreth orës 15 e 40, në rrugën Bill Klinton. Ajo nuk ka dhënë informata shtesë, duke thënë se ekipet e Policisë së Kosovës, kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Me maska e kallashnikov, plaçkitet banka në Prishtinëhttp://m.indeksonline.net/mobile/lajmet/pamje-ekskluzive-momenti-kur-hajnat-me-maska-e-plackisin-mjetin-me-para-ne-prishtine-video-117037/

Pubblicato da IndeksOnline su Giovedì 10 agosto 2017