35-vjecarja shtatzene vdes gjate lindjes, mjeket nen hetim

Një 35-vjeçare shtatzënë ka humbur jetën ditën e sotme në spitalin e Vlorës. Gruaja kishte shkuar në spital për të sjellë në jetë fëmijën e saj, por ka ndërruar jetë gjatë lindjes. Prokuroria e Vlorës ka nisur hetimet lidhur me ngjarjen, dhe zbardhjen e plotë të saj. Sakaq, ka nisur hetimi edhe ndaj mjekëve të spitalit të Vlorës për mjekim të pakujdesshëm./balkanweb/