Udhëtimi misterioz i Ramës në Paris, çfarë kishte në baulet e mëdha që u transportuan nga Rinasi me kryeministrin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook mesazhin e një qytetari i cili i shkruan se kryeministri Edi Rama ka çuar drejt Parisit sasi të mëdha parash cash.

Kjo fundjava e Ramës në Paris me avionin shtetëror duhet pare më mirë ka qenë vetëm, duhen parë valixhet, pakot, bagazhet e shumta që u futen atë ditë në avion çfarë peshe ka pasur avioni punonjësit e aeroportit janë habitur me ato ngarkesa dhe hedhin shumë dyshime mbi ngarkesat të cilat sipas tyre bënin të dyshohej se ishin të mbushura me para thuhet në mesazh.

Ngrihen dyshime se transportoi baule të mëdha me euro e dollar!? shkruan ish-kryeministri në tekstin shoqërues të mesazhit të qytetarit.

Ja postimi i plotë: Edvini dyshohet se transportoi Kesh! Dyshime të rënda për udhëtimin enigmatik privat me avionin qeveritar të Edvinit në Paris! Ngrihen dyshime se transportoi baule të mëdha me euro e dollar!? Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Sb

Përshendetje doktor jam punonjës në aeroportin e Rinasit kjo fundjava e Ramës në Paris me avionin shtetror duhet par me mirë ka qenë vetëm duhen parë valixhet pakot bagazhet e shumta që u futen atë ditë në avion çfarë peshe ka pasur avioni punonjësit e aeroportit janë habitur me ato ngarkesa dhe hedhin shumë dyshime mbi ngarkesat të cilat sipas tyre bënin të dyshohej se ishin të mbushura me para unë e shikoj shum të dyshimte atë xhiro për në Paris kamerat në aeroport jan funksjonale nji dyshim i imi faleminderit.