Shperthen gazetari: Ne Spitalin Amerikan, kur te del shpirti, te dergojne tek shteterori

Dritan Hila, gazetari dhe analisti i njohur, ish- zevendesminister ne qeverine Rama, ka shperthyer: Ky Spitali Amerikan që ka vetëm turq brenda, goxha menaxhim ka! Të shkosh të bësh dializë me paratë e shtetit e të vënë flakën. Pastaj kur je duke të dale shpirti, të përcjellin tek shtetërori. Dhe e bukura është që asnjë media nuk i përmend emrin, se iu jep reklama. Po bëni spitalet shtetërore, po bëni publikun or ju mbylltë, lërini hajdutët me çizme që pasi të rrjepin 365 ditë, një herë në vit për të larë gjynahet shtrojnë iftar, ku hanë vetëm të pasurit. Pastaj ka hedhur lajmin, që është i prapambetur, janë bërë tre viktima./pamfleti.com/