RAPORTI – Asnjë humbje jete dhe vetëm dy raste të reja në 24 orë, Ministria e Shendetësisë publikon të dhënat

Asnjë humbje jete dhe vetëm dy raste të reja me Covid-19 u shënuan në 24 orët e fundit në Shqipëri. Lajmi u konfirmua nga Ministria e Shëndetësisë, e cila bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 2803 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 dy qytetarë: 1 rast në Tiranë dhe 1 në Vaun e Dejës.

78 pacientë janë aktivë me COVID19 në vend, ndërsa po marrin trajtim spitalor të specializuar 3 pacientë, njëri prej të cilëve është në terapi intensive. Po ashtu, janë shëruar 11 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,966 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (24 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 2

Të shëruar në 24 orë 11

Të shtruar në spitale 3

ShkodraWeb Channel

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 2803

Testime totale 786,319

Raste pozitive 132,499

Raste të shëruara 129,966

Raste Aktive 78

Humbje jete 2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 25

Shkodër 23

Durrës 8

Lezhë 7

Berat 5

Elbasan 4

Dibër 2

Kukës 2

Korçë 1

Vlora 1

ShkodraWeb Channel

Open

Close