Promo/ Bukuroshja shkodrane qe do te perfaqesoje SHBA ne “Miss World”

Kompeticionet e bukurisë janë përdorur shpesh nga vajzat bukuroshe si trampolina për të vazhduar një karrierë në modeling, ekran apo kinematografi. Në Shqipëri kompeticionet e tilla tërheqin mjaft vëmendje, dhe fituesja merr të drejtën të përfaqësojë vendin në rang botëror. Por, rasti i shqiptares Leila Kraja është disi më i pazakontë. Kraja është përzgjedhur  mes dhjetëra bukurosheve të tjera amerikane të përfaqësojë SHBA-në në ‘Miss World’. Me një trup të hatashëm dhe tipare mesdhetare, shqiptarja ka rrëmbyer simpatinë e panelit të jurisë. Ajo jeton prej vitesh në Florida, por shpesh viziton vendlindjen dhe mban marrëdhënie të ngushta me miqtë këtu. Origjina e saj eshte nga Shkodra. /Class/