Pjesë e grupit që vinte nga M.Madhe në Shkodër për të shpërndarë drogë afër shkollave, arrestohet 40 vjeçari në kërkim

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë policore, për vendodhjen e një shtetasi në kërkim, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” kanë organizuar punën për kapjen e tij. Si rezultat është bërë kapja dhe ndalimi i shtetasit:

L. R., 40 vjeç, banues në fshatin Stërbeq, Malësi e Madhe.


Shtetasi L. R. dyshohet se ka qenë duke udhëtuar në një automjet pa targa, me shtetasit Xh. Z. dhe A. R., të cilët janë arrestuar në flagrancë nga Policia, më 18.01.2022, gjatë operacionit policor të koduar “Bratoshi”. Pas ndalimit të këtij mjeti, shërbimet e Policisë gjetën 643.2 gramë lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.