“Pi pak qumësht tashti”, Evi Kokalari tallet me Salianjin: Po të kishe ndenjur me burrat si Sali Berisha dhe jo mbas fustanit të Gridës…

Në pak ditë qëndrimi në Shqiperi, dhe dalja hapur pro Berishës në “Foltoren” e tij, e ka kthyer Evi Kokalarin në qëndër të debatit mes demokrateve. Deklaratat e Ervin Salianjit në media se nuk kishte dijeni se kush ishte Evi Kokalari, kanë sjell reagimin e kësaj të fundit.

Nëpërmjet një statusi në facebook, me shumë ironi, Kokalari nuk kursen thumbat e fortë ndaj deputetit demokrat që është mbështetes I linjës së kryetarit Bashan ë PD.


“O Salianj më raftë pika sa i voçkël që je. Po të kishe ndenjur me burrat si Sali Berisha dhe jo mbas fustanit të Gridës, do e kishe mësuar kush është Evi Kokalari. Pi pak qumësht tashti”, shkruan Kokalari ne Facebook.

Evi Kokalari eshte aktiviste e njohur shqiptare ne SHBA. Ne daljet e saj te fundit ne krah te Berishes ne disa takime qe lideri historik i PD ka mbajtur me bazen demokrate, Kokalari ka sulmuar ashper Lulzim Bashen por edhe Grida Dumen.