O Petrit Vasiliko, pyete gruan a te do

Nga Bledi MANE
Gare e fortë këtë gusht të raskapitur nga vapa. Garë e fortë që nuk freskon por thjesht besdis. Garë e fortë virtuale në facebook, garë pa fitues por me zhurmues natyrisht‎. Konkurojnë mes tyre Astrit Patozi, Lolita, Olti Curri dhe supër ylli i përleshjes mbetet Petrit Vasili. Më plaku, më i lodhuri, më raskapitësi por i vetmi deputet nga garuesit. Astriti e fillon dhe e ngrys duke goditur delikatin Lul Basha. Lolita që nuk prodhon më as ironi e as humor luftën virtuale e ka me kryebashkiakun e Tiranes, Olti Curri si zakonisht ankohet për cilesinë dhe trashësine e kernackave dhe sallameve nëper mejhanet e bregdetit dhe sa i thone qe i ke falas, kthen pllake dhe u be reklame ne faqen e tij, ndersa Petrit Vasisli mbetet unik se cdo dite shan e sulmon lopet, guret, pemet, rruget, fustanet, breket e plazhit, cilesine e diellit, puthjet, penetrimet, sasine e spermes se shqiptareve, alkoolin, madje edhe turizmin. E masakron turizmin shqiptar dhe ketu fillon dhe groteskja.
Gruaja (dashnorja) e dyte e Petrit Vasilit quhet Sonia Popa.
Eshte ajo zonja qe ia mori shokut te tij. Sonia ka rreth 4 vjet qe punon drejtoreshe ‎e pergjithshme e zhvillimit te turizmit ne Ministrine e Ekonomise dhe Turizmit. Sonia eshte personi pergjegjes direkt i zhvillimit, stacionimit apo deshtimit te turizmit domestik. Çdo muaj paguhet rreth 1 milione e 200 mije leke nga taksapaguesit shqiptare. Sonia eshte ajo qe duhet ti kerkohet llogari per ujin e ndotur te detit, cmimet e shtrenjta, mbytjet, pastertine, cilesine…
Sa here bertet si histerik Petrit Vasili ne facebook dhe kerkon llogari per turizmin, aq here shtohen dyshimet e mia. Nese Petriti fle me Sonjen ne nje krevat, si fillim para se argetohen erotikisht, le te flasin per gjendjen e turizmit ne vend dhe diten tjeter kur te zgjohet Petriti le te jete me i informuar kur shkruan ne facebook. Jam skeptik dhe besoj ne skepticizmin tim. Petriti ose nuk fle fare ne nje krevat me Sonjen, ose ne te kundert meqenese plakja politike dhe fizike po i avitet cdo minute, Petriti nuk ka fuqi as ta lodroje ne krevat e as ti peshperise te veshi fjale te embla Sonjes. Petriti fle më bythë‎ por turizmi shqiptar po shperthen. Turizmi yne eshte si ai djali harakat e nopran qe prodhon kaos, prodhon humor, atmosfere, eshte simpatik, eshte energjik, eshte joshes. Turizmi yne eshte shperthyes, nuk eshte si Petriti qe edhe viagra s’i ben dot derman!/Pamfleti.com