VIDEO – Dalin pamjet, kryefamiljari shpjegon se çfarë shpërtheu në shtëpinë e tij mëngjesin e sotëm…

Ajo që u raportua nga policia si shpërthim eksplozivi në një banesë në Vlorë rezultoi se ka qenë thjesht një shpërthim dushi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit…

VIDEO – Pamjet e trishta të pas termetit, Rama publikon videon e Laçit të parë nga ajri…

Në Laç janë shembur pallatet e ndërtuara me “punë vullnetare”, të dëmtuara pas tërmetit të fortë të 26 nëntorit. “Ndërkohë që ka nisur projektimi i lagjes së re ku do…

VIDEO – Presidenti serb Vuçiç në tiranë për Mini- Schengenin Ballkanik, ja si pritet nga Vetëvendosje!…

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç mbërrin sot në Tiranë në kuadër të punimeve për të ashtuquajturin Mini-Schengenin Ballkanik. Po ashtu ne kete takim do te jete edhe kryeministri maqedonas, Zoran Zaev,…

VIDEO – “I ke bërë llogaritë gabim”, Basha reagon ashpër ndaj Ramës pas dënimit të Salianjit nga gjykata…

Ka qenë i ashpër kreu i PD-së, Lulzim Basha ndërsa reagoi ndaj dënimit me burg që dha sot gjykata për ish-deputetin Ervin Salianji dhe për paketën antishpifje, që pritet të…

VIDEO- “Urgjentisht ndërroni karrigen”, Tom Doshit i thyhet karrikja në seancë plenare, Gramoz Ruçi jep urdhër…

Replikat për paketën “antishpifje” janë shoqëruar me një incident gjatë seancës plenare. Pas debatit të Kryeministrit Edi Rama dhe Rudina Hajdarit, deputetit Tom Doshi i është thyer karrikja. Qendrimi në…

VIDEO – 840 gjoba në vetëm 24 orë, Policia Rrugore me “dorë të rëndë” ndaj shoferëve…

Duke konsideruar ngarkesën e trafikut dhe shtimin e mjeteve në prag të festave të fundvitit dhe me qëllim menaxhimin e situatave që krijohen si rrjedhojë e trafikut të rënduar në…

VIDEO – Nis transformimi i një tjetër rruge në qytetin e Shkodrës, investohet 12.1 milion lekë nga Bashkia…

Ruga “Shasi” në qytetin e Shkodrës, është kantieri më i ri në Bashkinë e Shkodrës. Me një investim 12.1 milion lekë të reja nga të ardhurat e vetë Bashkisë Shkodër,…

SENSIBILIZIM – Historia e trishtë e Marjanit 43 vjeçar nga Shkodra, ka humbur dy duart e tij por ne mund ti kthejmë shpresën…

Marjani nga Shkodra prej 9 vitesh vuan mungesën e dy duarve te tij. Ishte një aksident fatal në punë, ne fabriken e dyshekeve ku ai punonte, ai i cili i…