VIDEO – 44 vjeçari ndërroi jetë nga vonesa e ndihmës mjekësore, pushuesit kosovarë në Velipojë protestojnë

Pushues nga Kosova që kanë zgjedhur Velipojën për pushimet verore, kanë protestuar ditën e sotme, duke marrë edhe vëmendjen e mediave vendore e kombëtare. Shkak ka qenë humbja e jetës…

VIDEO – “Mos ketë vendime arbitrare për sezonin turistik”, kryebashkiakja Ademi mesazh Ramës për aksionin e paralajmëruar në Velipojë

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka folur sot për aksionin e paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama dhe që pritet të nisë nga kjo e hënë për prishjen e ndërtimeve pa…

“Ishte viti i turizmit patriotik…”, Ministri i Turizmit Blendi Klosi e konsideron Shëngjinin si model i menaxhimit…

Zhvillohet në Shëngjin, Lezhë Takimi: Sezoni Turistik 2020, Menaxhimi i vijës bregdetare, risia e vitit 2020. Shëngjini si model i menaxhimit të sezonit veror. Përmirësimi i sistemit për vitin tjetër.…

FOTO – Për herë të parë Lezha do të ketë udhërrëfyesit tursitikë, nis kursi për përgatitjen e tyre…

Turizmi vijon të mbetet shtylla kryesore e ekonomisë në Lezhë. Pavarësisht pandemisë, ky sektor arriti që gjatë sezonit veror të zbusë gropën e krijuar nga mbyllja gjatë muajve mars prill…

VIDEO – Agroturizëm dhe fermë edhe në zonën e Shllakut, bisnesmeni Nikolin Shqau nis investimin e tij…

Pas punës për shumë vite në emigracion, shumë shqiptarë e shkodranë rikthehen në vendlindje për të ndërtuar jetën e tyre në atdhe. Vëllezërit Shqau në Shkodër, janë ndshta personifikimi i…

FOTO – Turizëm i aksesueshëm edhe nga shtresat vurnerabël, ideja e veçantë që po zbatohet në Malësi të Madhe

Bashkia Malësi e Madhe është ndër bashkitë e para në Shqipëri e cila synon që turizmi të jetë i aksesueshëm edhe nga shtresat vulnerabël. Përmes projektit “PAST4Future”, tek “Syri i…

REPORTAZH – Një ditë ndryshe në eksplorim të bukurive që ofron Shoshi për turistët vendas e të huaj…

Aktiviteti “Dalja n’ Shosh”, me fokus promovimi i vlerave dhe resurseve të territorit, i organizuar në kuadër të programit ReLOaD nga Bashkia Shkodër në bashkëpunim me Green Center Albania, ka…

“30 vite që nuk investohet”, Shëngjini edhe pa rrugë, banorët ankohen: Ai pak ujë që vjen është i ndotur…

Jetojnë pranë bregdetit, por mungesa e investimeve i ka lënë pas në kohë. Lagjja sipër portit në Shëngjin nuk ka asnjë ndryshim me fshatrat e thellë malore. Mbi 220 familje…

REPORTAZH – Shengjini këtë verë “sfidon” edhe pandeminë, drita shprese dhe nota muzikore optimizmi…

Mbrëmjet në Shëngjin me drita shprese dhe nota muzikore optimizmi, me bekimin e vepres së Atë Zef Pllumit “Rrno për me tregue”. Turizmi bregdetar natyrisht në këtë kohë pandemie nuk…

FOTO – Talja e Lezhës është një destinacion krejtësisht për t’u zbuluar këtë sezon veror…

Tale është një emër i ri në turizmin e bregdetit, por thjesht ne emër pasi plazhet e tij të ofrojnë vertetë diçka ndryshe dhe të veçantë. Nga një zonë e…

FOTO – Çdo centimetër e pastruar dhe e gatshme për pushuesit në Shengjin…

Çdo centimetër e pastruar dhe e gatshme për pushuesit në Shengjin. Bashkia e Lezhës po i kushton vëmendje të gjithë plazheve të saj për largimin e mbeturinave si dhe heqjen…

NISMA E SHKODRAWEB MEDIA – Promovo bisnesin apo shërbimin që ofron për turizmin, GRATIS…

Të nderuar bisnesmene, Të nderuar qytetarë që ofroni shërbime në fushën e turizmit! vetëdijshëm për situatën jo të lehtë që po kalon ky sektor sivjet për shkak të pandemisë, ShkodraWeb…