VIDEO/ FIFA mbyll zyrtarisht votimin, ja kë zgjedhin fansat si golin më të bukur të Botërorit

FIFA ka mbyllur zyrtarisht sondazhin për goli më të bukur të Botërorit. Në këtë votim morën pjesë mbi 3 milionë vizitorë të faqes “fifa.com” të cilët zgjodhën si golin më…

FOTO+ VIDEO/ Fitorja e Kupës së Botës nga Franca, shkakton viktima gjatë festimeve në Paris…

Eshte shnderruar ne tmerr gjithe triumfi mes tifozerise ne Paris, per fitoren e Frances ne kete Boteror. Forcat e policisë jane perleshur me turma te medha njerezish qe ishin ne…

Luko Modriç shpallet “ylli i botërorit” në mes lotëve, jepen edhe çmimet e tjera individuale

Teksa Botërori i Rusisë uli siparin, në ceremoninë ku u dha edhe trofeu i Kupës së Botës për francezët, u ndanë gjithashtu edhe disa trofe individualë, për arritjet në këtë…

VIDEO/ Presidentja e Kroacisë puth kupën dhe përqafon të gjithë futbollistët, festa e çmendur në shi…

Franca ngriti në qiell për herë të dytë në histori trofeun e Kupës së Botës. Skuadra e Deshamp mposhti me rezultatin 4-2 Kroacinë e Daliç. Në momentin e ceremonisë së…

Franca kampione e botës në futboll, pas 20 viteve përsërit suksesin…

Pas 20 viteve Franca ngjitet përsëri në “çatinë e botës”: Kampione e Botës në futboll! “Gjelat” kanë mundur 4 – 2 Kroacinë, e cila bëri një paraqitje fantastike. Rezultati mbase…

Belgjika mund sërish Anglinë dhe fiton “finalen e vogël” të Botërorit duke zënë vendin e tretë

Belgjika mund përsëri Anglinë. Nëse në ndeshjen e parë u desh goli i shqiptarit Jonuzaj për të thyer ishullorët, në “finalen e vogël” të Botërorit, belgët e kanë patur më…

FORMACIONET ZYRTARE/ Belgjika dhe Anglia luajnë në “finalen e vogël”, nuk ka ndryshime të mëdha…

Sapo kanë dalë formacionet zyrtare të ndeshjes që do të nisë në orën 16:00. Ky takim luhet në kuadër të “finales së vogël” të Botërorit, ose e thënë ndryshe për…

FOTOLAJM/ Historia e pabesueshme e futbollistit kampion, ia vranë gjyshin kur ishte 6 vjeç- prindërit…

Fëmija që shikoni në foto, sot është pretendent për tu shpallur kampion bote në futboll. Është një histori e veçantë, e cila fatmirësisht ka patur një “happy- end”. Është Luka…

Franca është në finalen e Kupës së Botës, por rekordi i jashtëzakonshëm është i Bajern Mynih…

Kualifikimi i Francës për në finalen e Kupës së Botës “Rusi 2018”, ku do të ndeshet me Kroacinë për trofeun e artë, vendos një trend të jashtëzakonshëm për skuadrën gjermane…

Kroacia bën mrekullinë, arrin në finalen e Kupës së Botës- Anglia del nga gara

Kroacia ka bërë mrekullinë. Vendi ballkanik ia ka dalë të arrijë në ndeshjen finale të Botërorit. Madje me përmbysje, pasi Anglia shënoi e para golin me anë të Trippier në…

FORMACIONET ZYRTARE/ Nuk ka surpriza, Anglia dhe Kroacia hedhin më të mirët në fushën e blertë

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Të dy teknikët kanë pothuajse të njëjtët titullarë, duke i besuar atyre që kanë fituar deri më tani. 20:00…

VIDEO/ Tigri rus parashikon fituesin në mes Anglisë dhe Kroacisë…

Tigri Bartek, i cili jeton në kopshtin zoologjik Rojev Ruçei në Rusi, parashikoi Kroacinë si fitues të çiftit të sotëm gjysmëfinal. Në 2 kutitë e varura me litar në ambientet…