“Letra higjenike të Edi Ramës”, debat për “listat e hapura” të “opozitës së re”: Je lëtyrë e paguar, mos sherbe…

Çështja e listave të hapura për deputetë ka shkaktuar debate midis gazetarëve Carlo Bolino dhe Enton Abilekaj. Ky fundit foli me tone të ashpra ndaj qeverisë duke thënë se Rama…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e marte, 14 korrik 2020…

Dita e nesërme (14 korrik 2020) do të mbizotërohet nga mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Shërbimi meteorologjik ushtarak njofton se në mesditë reshjet e shiut do të…

HOROSKOPI – Parashikimi për ditën e martë, 14 korrik 2020, çfarë “shkruajnë” yjet për shenjën tuaj…

Dashi Gjatë kësaj dite mund të ketë pak mërzi në çift, sidomos për ata që kanë kohë që janë bashkë. Duhet të mundoheni që të bëni diçka për ta gjallëruar…

“Fut Shqipërinë në një kurs zhvillimesh të paparashikueshme”, Opozita e Bashkuar reagon për ndryshimet kushtetuese

Opozita e Bashkuar dënon me forcë tentativën e Edi Ramës për prishjen e Marrëveshjes së 5 Qershorit për Reformën Zgjedhore. Ky akt i paprecedentë prish konsensusin e arritur me ndërmjetësimin…

E RRALLË – Kush ishte pinjolli i fundit i dinastisë së njohur shkodrane, refuzoi 2 herë të bëhej mbret i Shqipërisë

Në historinë e Shqipërisë janë të rralla rastet kur një person refuzon një detyrë të lartë shtetërore, sidomos kur bëhet fjalë për fronin mbretëror. Kjo ka ndodhur vetem me një…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e hënë 13 korrik 2020…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

PËRVJETOR – Nëntë vjet pa Dom Simon Jubanin, kleriku që celebroi meshën e parë publike në komunizëm…

Me 12 korrik 2011, do të ndahej nga jeta në moshën 84 vjeçare, në qytetin e Shkodrës, kleriku dom Simon Jubani, një figurë e njohur e qëndresës antikomuniste dhe vendosmërisë…

Java e 34- ët e Superligës, publikohet kalendari i ndeshjeve, ja kur luhet Vllaznia- Kukësi…

Kategoria Superiore është futur në një fazë të nxehtë, me kampionatin që po shkon drejt përfundimit dhe skuadrat që tani japin gjithçka për arritjen e objektivave. Së fundmi është zbuluar…

OPINION – Shkodra është në ditët më të vështira, kriza e thellë ekonomike ka prekur tashmë çdo familje…

Një ndër 3 biznese në Shkodër është mbyllur. Nga 5000 biznese të liçensuara gjysma prej tyre ka shpallur falimentin edhe pas situatës së Covid-19 . Punësimi sezonal ka dështuar pas…

FOTO – “Auron Tare si COVID 69 për arkivat e historisë”, Nard Ndoka shigjeton sërish me shprehjet e tij…

Nard Ndoka perfshihet me stilin e tij ne debatin qe eshte hapur per ceshtjen “Camaj- Koliqi agjente te Sigurimit te Shtetit”. Kryetari i PDK- se mjaftohet vetem me nje shprehje,…

“Auron Tare ka marrë detyrë…”, Romeo Gurakuqi për “Camaj- Koliqi”: Artikulli i tij në nivel diletant…

Këto ditë, në një portal të letrave shqipe, u shfaq një artikulli i Auron Tares, i titulluar “Mite të rreme”, kushtuar asaj çfarë ai e konsideron veprimtari poliagjenturore të dy…

VIDEO – Mbylli dyert pasi tre punonjës rezultuan pozitivë, ndertesa e Bashkisë Malësi e Madhe dezinfektohet nga Covid-19…

Ndertesa e Bashkisë Malësi e Madhe është përfshirë në dezinfektim të plotë. Ditën e premte u njoftua se tre punonjës të institucionit rezultuan pozitivë me Covid-19. Në një dalje për…