FOTO/ Rishfaqet Arbër Çekaj, shkatërrohet organizata e drejtuar prej tij- viten në pranga në Itali edhe 7 shqiptarë

Një aksion i policisë italiane i koduar “Contadino” (Katundari), çoi në vënien në pranga të 19 personave nën akuzën e t.rafikut të d.rogës direkt nga Shqipëria për në krahinën e…

VIDEO/ “Firence si Miloti…”, kishin realizuar mbi 60 grabitje- policia italiane shkatërron pesë banda “skifterësh” shqiptarë

Pesë banda shqiptare të dyshuara për mbi 60 grabitje janë neutralizuar nga policia italiane duke vënë në pranga 22 persona. Katër prej bandave me 17 shqiptarë të arrestuar akuzohen se…

FOTO/ Mbetet në duart e policisë deri në paraqitjen para gjykatës, 49- vjeçari nga Shkodra “dëshmon” me telefon në gjykatën australiane…

Pak ditë më parë, në Adelaide, në Australi, një 20 vjeçare shqiptare është gjetur e pajetë në makinë, pak metra larg shtëpisë dhe i dyshuari kryesor është babai, Petrit Lekaj,…

EMRI/ Kush është “skifteri” shqiptar që arriti të zhduket nga qelia e përuruar nga zëvendëskryeministri italian Salvini…

Një shqiptar 23 vjeçar, i kapur duke vjedhur në një apartament, arriti të arritisej ne menyre spektakolare nga dhoma e paraburgimit ne Itali, nje ndertese e re e përuruar në…

FOTO/ Babai nga Shkodra pritet të akuzohet zyrtarisht, shoqet e Sabrinës në Adelaide të Australisë flasin fjalët më të mira për 20- vjeçaren…

Mesazhe te shumta ngushellimi pas ngjarjes se rende qe ndodhi ne Aselaide të Austraisë, ku Petrit Lekaj, një shqiptar, akuzohet se ka v.rarë vajzën e tij, Sabrina Lekaj. Mediat e…

E RËNDË/ 49 vjeçari nga Muriqani i Shkodrës me banim në Australi, nën akuzë për jetën e vajzës 20 vjeçare sepse kishte…(foto)

Petrit Lekaj, një shqiptar që jeton në Adelaide të Australisë, akuzohet se ka v.rarë vajzën e tij, Sabrina Lekaj, pasi ajo kishte dalë natën me shoqet. Sipas mediave të huaja,…

EMRI/ Shqiptari 57 vjeçar humb jetën në vendin e punës, dalin detajet e ngjarjes fatale…

Një shqiptar 57 vjeç, i identifikuar si Konstandin Sotiri ka humbur jetën në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari ishte punëtor në Lerma dhe se një aksident në…

FOTO/ “4 shqiptarë gjenden në kuti kartoni në kamion për Britani…”, Daily Mail publikon detajet…

Media e njohur britanike “Daily Mail” ka publikuar një rast të dhimbshëm për shqiptarët që trafikohen apo duan të ikin në Britani të Madhe. Katër shqiptarë janë gjetur të fshehur…

Tjetër shqiptar i pajetë në Holandë pas “Presidentit të Çamërisë”, trupi u pa të pluskonte në një kanal nga një kalimtar…

Një tjetër lajm i keq vjen nga Holanda për bashkëkombasit tanë atje. Një tjetër shqiptar është gjetur i mb.ytur në kanalin e Amsterdam-Rhein pranë Nigtevechtit, 85 km larg vendit ku…

NDODH EDHE KËSHTU/ Shqiptari ndalohet nga policia sepse fliste në celular, rezulton i dënuar me burgim të përjetshëm…

Në mesditën e të shtunës, policët në Mindelheim, Landi i Bavarisë, kanë ndaluar një 28-vjeçar pasi është kapur duke folur ne telefon ndersa ishte ne timon. Policia e ka ndaluar…

DETAJET/ Atentat në Holandë “Presidentit të Çamërisë”, lajmin e rëndë e jep në Facebook “Kryeministri i Çamërisë”…

Një ngjarje e rëndë njoftohet të ketë ndodhur para disa orëve në Holandë ku është përfshirë edhe një shqiptar. Nuk bëhet fjalë për një shtetas shqiptare “të zakonshëm”, por për…

E RËNDË/ Punëtori 57 vjeçar bie nga 20 metër lartësi dhe humb jetën në Itali, ishte nga Shqipëria…

Një punëtor 57-vjeçar me origjinë shqiptare humbi jetën në punë mëngjesin e djeshëm në Lerma, krahinë e Alessandrisë në Itali. Punonjësi, me origjinë nga Shqipëria dhe me banim në Siena,…