NDODH EDHE KËSHTU/ Shqiptari ndalohet nga policia sepse fliste në celular, rezulton i dënuar me burgim të përjetshëm…

Në mesditën e të shtunës, policët në Mindelheim, Landi i Bavarisë, kanë ndaluar një 28-vjeçar pasi është kapur duke folur ne telefon ndersa ishte ne timon. Policia e ka ndaluar…

DETAJET/ Atentat në Holandë “Presidentit të Çamërisë”, lajmin e rëndë e jep në Facebook “Kryeministri i Çamërisë”…

Një ngjarje e rëndë njoftohet të ketë ndodhur para disa orëve në Holandë ku është përfshirë edhe një shqiptar. Nuk bëhet fjalë për një shtetas shqiptare “të zakonshëm”, por për…

E RËNDË/ Punëtori 57 vjeçar bie nga 20 metër lartësi dhe humb jetën në Itali, ishte nga Shqipëria…

Një punëtor 57-vjeçar me origjinë shqiptare humbi jetën në punë mëngjesin e djeshëm në Lerma, krahinë e Alessandrisë në Itali. Punonjësi, me origjinë nga Shqipëria dhe me banim në Siena,…

VIDEO/ Shqiptari personazh në kronikën e CNN: U detyrova të kultivoj “bimë të ndaluara” në Britani për të mbajtur familjen në Shqipëri…

Televizioni prestigjoz botëror CNN ka transmetuar një kronikë të shkurtër, me anë të së cilës tregohet historia e një shqiptari në Britani, që është i detyruar të mbjellë bimë n.arkotike.…

Të dënuar me burgim të përjetshëm, dy shqiptarët “çajnë ferrën”- arratisen nga burgu në Greqi…

Dy të burgosur shqiptarë janë arratisur nga burgu Bujqësor i Kasandrës në Kalidhiki. Dy të burgosurit shqiptar nuk janë paraqitur në mëngjesin e së hënës në numërimin e zakonshëm në…

EMRI/ Kush është shkodrani 41 vjeç i ekstraduar nga Belgjika dhe që duhet të qëndrojë 6 vjet në qeli…

Një shtetas 41 vjeç nga Shkodra është ekstraduar nga Belgjika. Kanë qenë specialistë të Interpol Tirana ata që kanë sjellë në Shqipëri këtë shtetas. Mësohet se ai ka “llogari të…

E RËNDË/ 33 vjeçari shqiptar ndërron jetë në spital në Greqi, kalimtarë të rastit e gjetën në rrugë pas atentatit…

Një lajm i keq vjen nga Greqia, lidhur me bashkëkombasit tanë që jetojnë e punojnë atje. Mësohet se një i ri vetëm 33 vjeç ka humbur jetën në spital, pasi…

“200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke…”, ekspertët publikojnë shifrat e 10 viteve të fundit…

Janë të shumtë emigrantët shqiptarë të cilët kanë aplikuar dhe kanë përfituar pasaportë greke. Shqipëria është një nga vendet e cila ka një numër të lartë të emigracionit të popullsisë,…

VIDEO/ Shqiptarët protestë para “Shtëpisë së Bardhë”, kërkesë për Trump: Mos lejo Soros të rikthejë komunizmin…

Protesta mbahet sot të Dielën, 7 Korrik 2019, në orën 12.00 të mesdrekës para Shtëpisë së Bardhë në Washington .D.C. ku një grup Shqiptarësh përfaqësues shoqatash dhe organizatsh – veprimtar…

MINUTA E FUNDIT/ Gjendet trupi i pajetë i një shqiptari 45- vjeçar në Greqi, dyshimet e para…

Një trup i pajetë që i përket një burri rreth 45 vjeç, ende i paidentifikuar, u gjet mëngjesin e sotëm jashtë kasolles ku jetonte në fshatin Kefalovrysos, në Trikala në…

Shkatërrohet “banda e lezhjanëve” në Itali, vihen në pranga tetë persona mbi të cilët rëndojnë…

Policia italiane ka vënë në pranga tetë shqiptarë me origjinë nga Lezha për trafik d.roge dhe p.rostitucion në Milano. Gjatë aksionit, që ka nisur që prej vitit 2017 janë sekuestruar…

150 mijë shqiptarë kanë të drejtë të votojnë edhe këtë të diel, por për të zgjedhur deputetët grekë…

Greqia sot voton për zgjedhjet parlamentare në vend. Mediat greke raportojnë se kutitë e votimit janë hapur në 21.478 qendra dhe 9.9 milionë grekë do të zgjedhin deputetë nga 20…