MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën mërkurë, 14 shtator 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare pasdite në perëndim. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 10/26°C
Zona e ulët 11/32°C
Zona bregdetare 18/31°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari